Co zwiedzić w Barcelonie

Barcelona to ulubione miasto w Hiszpanii , które łatwo odwiedzić! Niektórzy posunęliby się nawet do stwierdzenia, że ​​jest to jedno z ich ulubionych miast na świecie, I bądźmy szczerzy, łatwo to zrozumieć, biorąc pod uwagę, jak wiele niesamowitych i najlepszych rzeczy do zrobienia w Barcelonie jest!

Byliśmy w Barcelonie kilka razy (i ciągle wymyślaliśmy coraz więcej powodów, aby wracać), uznaliśmy, że nadszedł czas, aby podzielić się najlepszymi rzeczami do zrobienia w Barcelonie.

Wszystkie wypróbowane, przetestowane i absolutnie kochane!

Zgaduję, że tak naprawdę nie walczysz o powody, aby chcieć odwiedzić miasto, więc nie będę się tym zawracał, zamiast tego po prostu przejdźmy do najlepszych rzeczy do zrobienia w Barcelonie w Hiszpanii!

1.) Sagrada Familia

Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabytków w Barcelonie , ta słynna niedokończona katedra jest jednym z najbardziej wyjątkowych budynków na świecie – zwłaszcza, że ​​jest to jeden z niewielu budynków, który ma swoje znaczenie zarówno w przeszłości, jak i przyszłości. Jest to miejsce, którego nie możesz przegapić.

Teraz może być tu bardzo tłoczno. Zarezerwuj więc te szybkie bilety do Sagrady Familii , aby szybko i łatwo wejść. Nie chcesz jechać aż do Barcelony i stać w długich kolejkach na zewnątrz. 

Must have zwiedzania Barcelony – Sagrada Familia

2.) Katedra w Barcelonie

Ilekroć mówi się o bardziej ogólnym tytule Katedra w Barcelonie , ludzie myślą o Sagrada Família, prawda? Cóż, to nie jest sama katedra.

Ta katedra jest w pełni zatytułowana Katedra Świętego Krzyża i Święta Eulalia jest w rzeczywistości znacznie starsza i bardziej ugruntowana niż Sagrada Família i warta zobaczenia w Barcelonie.

Pochodząca już z XIII wieku katedra jest przesiąknięta bogatą historią i jest jednym z najbardziej imponujących miejsc w Barcelonie.

Nie zapomnij również o zdobyciu tej karty miejskiej w Barcelonie . Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy, jeśli odwiedzasz wiele miejsc w Barcelonie. 

Zwiedzając Barcelonę nie omiń mniej znanej katedry w Barcelonie – warto!

3.) Montserrat

Nie jest to najłatwiejszy z zabytków, do którego można się dostać, ale zdecydowanie warto go zobaczyć. Montserrat to jeden z najbardziej naturalnych zabytków znajdujących się w pobliżu Barcelony, który powinien znaleźć się na trasie zwiedzania Barcelony każdego podróżnika.

Zwiedzanie w pobliżu Barcelony też może być ciekawe – popatrz tylko na Montserrat!

4.) Park Güell

Kolejny obiekt do odwiedzenia, jeśli kochasz niesamowitą architekturę Gaudiego, Park Gruell w Barcelonie oferuje niesamowite widoki i żywe kolory, które stały się symbolem podróży do Barcelony. Można tu spokojnie spędzić 3-4 godziny, a warto. 

Zwiedzanie Barcelony możesz rozpocząć od Parku Guell i Palau Guell.

5.) Palau Güell

Ta rezydencja została zbudowana przez Gaudiego dla bogatego biznesmena Eusebi Güell i chociaż ten budynek nie jest od razu rozpoznawalny jako dzieło Gaudiego, jego szczegóły i historia sprawiają, że jest to obowiązkowa wizyta.

6.) Łuk Triumfalny

Istnieje wiele takich łuków triumfalnych rozsianych w miastach w całej Europie, a wersja Barcelony jest zdecydowanie warta odwiedzenia.

Masz ochotę zobaczyć Dzielnicę Gotycką i pobliskie wzgórze Montjuic, a następnie zarezerwuj tę wycieczkę e-rowerem po Barcelonie, która zabierze Cię prosto przez łuk i dalej. To świetny sposób na zwiedzanie Barcelony z całą rodziną. 

Zwiedzanie Barcelony jak każdego większego miasta europejskiego nie może nie zawierać wizytę przy Łuku Triumfalnym

7.) Casa Mediolan

Znany również jako La Pedrera, kultowy Casa Mila został zaprojektowany przez Gaudiego na początku XX wieku i jest doskonałym przykładem nie tylko słynnego dzieła Gaudiego, ale także doskonałej architektury modernistycznej.

Jeśli jesteś fanem architektury lub po prostu fanem Gaudiego, to jest to bez wątpienia najlepsze rzeczy do zrobienia w Barcelonie.

8.) Dzielnica Gotycka

To stare centrum Barcelony, w którym się możesz zgubić. Jest zamknięty dla regularnego ruchu, więc możesz wędrować tu zrelaksowany i raczej bez celu i poczuć długą i tętniącą życiem historię Barcelony. 

Dodatkowo będziesz mógł odwiedzić kilka smacznych miejsc do jedzenia  w Dzielnicy Gotyckiej w Barcelonie. Mniam!

Następnie przejdź się wzdłuż Paseo de Gracia i zatrzymaj się w niektórych małych kawiarniach i barach. To jest piękne. 

9.) Park Ciutadella

W pewnym momencie ten park był jedyną zieloną przestrzenią w Barcelonie, już tak nie jest, ale popołudnie spędzone na wędrówce po tym parku gwarantuje dobrze spędzony czas. 

Dodatkowo możesz wybrać się na spacer do pobliskiego targu Mercat de Santa Caterina, który jest świetny na lunch i kilka kieliszków wina. To mnóstwo straganów, które są niesamowite do zobaczenia! 

10.) Magiczna Fontanna Montjuïc

Okej, to trochę bardziej pobłażliwy widok i taki, który można zobaczyć w nocy, ale fontanny z technikoloru tworzą takie fantastyczne zdjęcia i szczerze mówiąc, z pewnością rozświetlą Twój wieczór.

Biorąc to pod uwagę, osobiście nie wybrałbym się na specjalną wycieczkę do samych fontann. Jeśli tu jesteś, świetnie! Jeśli nie, nie stresuj się. 

Zwiedzanie Barcelony to nie podróż na godziny, ale potrzebujesz dni by zobaczyć wszystko!

11.) Hiszpańskie miasto

Poble Espanyol to muzeum architektury, które znajduje się zaledwie rzut kamieniem od Magicznej Fontanny Montjuïc i jest warte zobaczenia.

W rzeczywistości spędziliśmy tu kilka godzin na zwiedzaniu okolicy. 

Co więcej, Poble Espanyol jest jednym z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Barcelonie, przechodząc przez 117 budynków z 15 autonomicznych regionów Hiszpanii.

To najlepsza lekcja historii o całej Hiszpanii! 

Uwielbialiśmy to tutaj. 

Sprawdź inne nasze artykuły: